strój na paintball

W co się ubrać na paintball?

Wybierając się pierwszy raz na paintball, do głowy przychodzi pytanie „w co się ubrać?”. Przede wszystkim, podstawowym ubraniem przeznaczonym do gry w paintball jest mundur lub kombinezon, wchodzący w skład zakupionego pakietu gry. Jednak znaczenie ma również to, w co się ubierzesz. To, czy założysz nasz mundur, czy zostaniesz w Twoim stroju, zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, że w ciepłe dni dodatkowa warstwa na ciele sprawi, że będzie Ci gorąco. Nie należy zakładać niepotrzebnych warstw ubrań w obawie przed bólem, ponieważ w paint it paintball nie boli! Ubiór z kilku warstw należy dopasować do pogody, by nie utrudniał nam ruchów i gry.

dwóch graczy w paintball

Jakie buty założyć na paintball?

Drugim ważnym elementem garderoby są buty. Wybierajmy takie, które zakrywają nam kostkę i mają twardą podeszwę. Jeżeli nie posiadamy takich, zdecydujmy się na sportowe obuwie (najlepiej takie, które przeżyły nie jedno spotkanie z błotem) i długie skarpetki. Na uwadze musimy mieć to, że nasze pole paintballowe znajduje się na otwartej leśnej i polnej powierzchni. Oznacza to, że będzie można napotkać na nim błoto, kamienie lub pokrzywy.

Czy paintball się spiera?

Rozbite na ubraniu kulki paintballowe spierają się, ponieważ zawierają barwnik spożywczy. Jednak ubrudzić nas może ziemia, trawa i liście. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest założenie takich ubrań, których nie będzie nam szkoda pobrudzić. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się zwykła bawełniana, przewiewna koszulka i cienkie dresy/materiałowe spodnie w ziemistych, ciemnych kolorach – khaki, brązach czy szarościach.

Dodatki do stroju w paintballu

Uzupełnieniem naszego stroju może być apaszka lub arafatka, które zawiążemy na głowie lub szyi. Możemy też wykorzystać czapkę z daszkiem i założyć ją odwrotnie – daszkiem do tyłu. Dzięki nim będziemy mogli poczuć się w pełni uzbrojeni w strój wojownika.

 

paintball dla dzieci

Paintball dla dzieci

Wszystkie powyższe porady mają zastosowanie również w przypadku gry dla najmłodszych. Największą frajdą dla dzieci w painballu, jest możliwość ukrywania się pomiędzy przeszkodami, skradanie się i brak myślenia o tym, czy się pobrudzą. Podobno brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci 😉 Dlatego ubierzmy je w wygodne dresy i buty zabezpieczające stopę. Jeżeli chcesz ubrać dziecko w mundur, nie zapomnij o pasku do spodni.

Bezpieczeństwo na paintballu

Pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo. Dlatego głównym elementem ochrony jaki dostaniemy przed grą jest nieparująca maska. Paintball jak każdy inny sport może narażać na lekkie kontuzje. Jeżeli obawiamy się siniaków, na polu można wypożyczyć dodatkowe wyposażenie: kamizelkę i rękawiczki. W takim stroju, pozostaje nam wybrać odpowiednią taktykę gry i ruszyć do boju.

Teraz już wiesz jak ubrać się na Twoją pierwszą grę!

Nie możesz zebrać ekipy do gry?

Zapisz się do newslettera i dowiedz się pierwszy o grach otwartych i promocjach!

Kontakt

Nasze pole znajdziesz w Wiskitkach pod Żyrardowem, 45km od Warszawy.
Chcesz zarezerwować termin, zorganizować imprezę lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń!

ul. Zagródź 22
95-315 Wiskitki
© Copyright 2019 Jakub Pawlak