skontaktuj się z nami

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania? Skontaktuj się z nami tak jak chcesz

Wyślij wiadomość

* potrzebne informacje

gdzie znajdziesz paint it paintball?

ul. Zagródź 24
96-315 Wiskitki
paintball żyrardów

Nasze pole paintballowe znajdziesz około 5 km od Żyrardowa, w Wiskitkach, 55 km od Warszawy.

Sprawdź dojazd

masz pytania? Sprawdź czy mamy odpowiedzi

Minimalny wiek gracza to 8 lat. W przypadku rezerwacji gry dla dzieci, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Wzór do druku możemy wysłać mailem.

Paintball jest bezpiecznym sportem, jeżeli przestrzegasz zasad obowiązujących na polu paintballowym. Poniższe zasady usłyszysz na pewno na szkoleniu przed rozpoczęciem gry.

  1. W strefie gry obowiązuje kategoryczny zakaz zdejmowania maski paintballowej,
  2. Po zejściu z pola należy zabezpieczyć swój marker na dwa sposoby – zabezpieczyć spust oraz lufę markera specjalną osłonką, tzw. barell bagiem.
  3. Należy zachować odpowiednią odległość oddania strzału – min. 5 m.
  4. Nie zaglądać do lufy.

Na pewno przyda Ci się woda do picia, wygodne, kryte buty i niekrępujące ruchy ubrania. Przeczytaj więcej o stroju na paintball.

W skład każdego pakietu wchodzi marker, kulki, zestaw ubrań do gry – mundur lub kombinezon wraz z ochronną nieparującą maską. Dodatkowo możesz wypożyczyć ochraniacz korpusu oraz rękawiczki. Przed wejściem na pole zostaniesz przeszkolony z obsługi markera. Jeżeli chcesz mieć wyjątkową pamiątkę, wypożycz jedną lub dwie kamerki GoPro.

Po rejestracji, rozdaniu masek i przebraniu się w mundury, animator tłumaczy zasady bezpieczeństwa na polu paintballowym. Przed wejściem na pole, zostaje przeprowadzone krótkie szkolenie z obsługi markerów i opisany przebieg rozgrywek. Zanim rozpocznie się gra, grupa zostaje podzielona na dwie drużyny, które będą rozgrywały przygotowane przez animatora parominutowe scenariusze. Po każdym scenariuszu następuje chwila przerwy na złapanie oddechu lub napicie się wody.

Do rezerwacji rozgrywki potrzeba minimalnie 6 osób – wtedy scenariusze będą dynamiczne. Im więcej osób, tym lepsza zabawa i więcej emocji!

Zazwyczaj gra trwa od 2 do 3 godzin w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu kulek.

Grę zarezerwujesz na 3 sposoby. Możesz napisać do nas na messengerze poprzez nasz profil na facebooku, wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy, a najlepiej po prostu zadzwonić. Podczas rezerwacji określ termin gry wraz z godziną, liczbę osób i wiek graczy. Po grze możesz wynająć wiatę i rozpalić ognisko lub grilla – wspomnij o tym w swojej rezerwacji.

Jeżeli gracze zachowają odpowiednią odległość oddania strzału (min. 5 m), to można odczuć krótkotrwałe pieczenie. Czasami odbijająca się od ciała kulka, może pozostawić siniaka, dlatego też warto grać w koszulce z długim rękawem i spodniach zasłaniających całe nogi. Dodatkowo, jeśli nadal obawiasz się bólu, możesz wypożyczyć ochraniacz korpusu lub rękawiczki. Sprawdź jak się ubrać na paintball, aby dowiedzieć się więcej o przygotowaniach przed grą.

Farba z kulek jest łatwa do zmycia – jej głównym składnikiem są barwniki spożywcze. Jeżeli ubrudzisz się nią podczas gry, zetrzesz ją ze skóry ręcznikiem papierowym albo zmyjesz za pomocą wody (i mydła). Z ubrań spiera się po jednym praniu i nie zostawia na nich śladu.

Zły dzień, a nawet tydzień? Im więcej kulek, tym lepiej! Jeśli natomiast jesteś urodzonym strategiem, zacznij od najmniejszego pakietu. Gdy zabraknie kulek, zrób dosypkę. Więcej o pakietach dowiesz się w cenniku.